FORUM
No ale maciory same nie będą się prosić , tego trzeba pilnować jak małego dziecka .
Andre zgadzam się propozycja Aconara jest bardzo dobra , tylko proponujmy ceny realne a nie życzeniowe. Również to aby cenę tygodnia ogłaszał baraki , gdyż jego stanowisko na tym forum jest zawsze konkretne i realne . W ubiegłym tygodniu na skupach w okolicy Miechowa cena była 3,0 zł za kg żywca przyjmując klasę R za średnią . W tym tygodniu rusza skup interwencyjny na mrożenie , popyt wzrośnie wobec czego za klasę E proponuję cenę żywca na 4 zł netto za kg żywca . Jest to cena poniżej kosztów produkcji ale na dzisiaj realna.
No ale maciory same nie będą się prosić , tego trzeba pilnować jak małego dziecka .
Bez przesady.
DZIADEK nie proponuj nam ceny po niżej kosztow produkcji!!!!
Też uważam, że 4 netto przy całym aucie to na chwile obecna minimum i taka cenę zgłaszam.
Andre zgadzam się propozycja Aconara jest bardzo dobra , tylko proponujmy ceny realne a nie życzeniowe. Również to aby cenę tygodnia ogłaszał baraki , gdyż jego stanowisko na tym forum jest zawsze konkretne i realne . W ubiegłym tygodniu na skupach w okolicy Miechowa cena była 3,0 zł za kg żywca przyjmując klasę R za średnią . W tym tygodniu rusza skup interwencyjny na mrożenie , popyt wzrośnie wobec czego za klasę E proponuję cenę żywca na 4 zł netto za kg żywca . Jest to cena poniżej kosztów produkcji ale na dzisiaj realna.
u nas były po 3.20+vat więc 4zł. to cena mazeniowa ale miejmy nadzieję że okaze sie realna
tylko trzeba mieć tą ilość samochodową
DZIADEK nie proponuj nam ceny po niżej kosztow produkcji!!!!
zeby cena była powyzej kosztów produkcji to musiało by to być 5zł
ludzie sami się posłuchajcie,chcecie zakładać nowe związki w obronie cen iopłacalności a jak ktoś wychodzi z propozycją podania ceny to krzyczycie cene poniżej kosztow i to i to jeszcze za całe auto, troche nie spójne !
staś 76 do tanga trzeba dwojga , a do handlu potrzeba dwóch stron . Ja chciałbym aby kg żywca płacił tyle co 9 kg jęczmienia , tak jak w ubiegłym roku o tej porze , a żywiec wtedy był po 3,2 . W ubiegłym tygodniu za 1 kg żywca mogłem kupić tylko 3,5 kg jęczmienia . Rynek zbóż jest rozregulowany , podobnie jak i wieprzowiny , a my musimy się jakoś na tym rynku znaleźć , stąd moja taka propozycja
no tak ale wiadomo nikt odrazu nie wytrzepie z rękawa ceny powyzej kosztów, a od czegoś trzeba zacząć
michał to miejmy odwagę ,,zaproponować cene kryjącą koszty
proponować można ale tych cen zaden zm nie zaakceptuje
to po co drążyć temat?
bo coś trzeba zrobić z tymi cenami i trzeba zaczynać od racjonalnych cen i piąć się w górę
Staś cena dla hodowców opłacalna to cena która w stosunku do jęczmienia jest jak 1 do 7-9 . Jęczmień dzisiaj płaci 0,8 zł za kg to kg żywca powinien płacić minimum 5,6 zł za kg . Znajdź dzisiaj kupca na tucznika za tą cenę
dziadek a u mnie koszt produkcji wynosi 480 zł ,i jest to tucznik mający 88 kg wbc ,takrze zero wychodzi przy 5,05+vat za E
taki masz koszt produkcji ale kupujesz 30 kilowe warchlaki?
koszt utrzymania macior+koszt paszy tucznika, zakładając obecne ceny pasz.
no i sie dogadalislmy cokolwiek by nie zaproponowac to wystarczy kilka minut a potrafimy gory problemow stworzyc i kto na tym wygrywa? przegladajacy to forum posrednicy czy Pany z ZM smieja sie w głos ,zal mi Was jest bo Wy macie wyrzuty sumienia ze chcecie cena pokrywajaca choc koszt wyprodukowania a oni bez skrupołow nas doja ,przeczytajcie sobie jeszcze raz to co napisał Aconar ,zaden zakład sobie nie pozwoli na przestoj 3 dni w tygodniu ,ale po co moje wypociny jak na samym poczatku nie mozemy sie dogadac tylko zanizamy ceny sugerujac sie tym jakie teraz dostajemy . Panie i panowie szanujmy siebie i swoja prace i na tym zakoncze . Zycze wszystkim zadowalajacych cen w przyszłosci ,pytanie jak dalekiej
staś przecierz napisałem żeby zarobić minimalnie to cena powinna być 5,6 zł , czy znajdziesz dzisiaj kupca ?Koszt produkcji tucznika zależy głównie od cen paszy a ta jest horrendalnie droga.Dopóki będzie tak droga pasza to będziesz dokładał do tuczników , przez najbliższe pół roku będziemy dokładali .
andre zaproponuj cenę
ja również uważam, że cena 4 zł za żywą byłaby w miare rynkowa i rozsądna i taka jest moja propozycja, chociaż ceny miały być w wbc
6zł za E netto. To cena pozwoli zarobić na godziwe życie.W tej chwili mam pustą chlewnieod pażdziernika ale planuje wstawić
ja proponuje cenę 4,30 na żywą przy mięsności 55%
andre zaproponuj cenę
podałem min.4.5 na zywa to przyjmijmy 5.5 za E
podajcie propozycje za klase E
mam takie spostrzeżenie że jak duże zakłady przez pierwsze 3 dni tygodnia nie kupią polskiego tucznika to żeby się nie okazało ze zrezygnują z zakupu na naszym rynku i oprą produkcje na imporcie znam takie zakłady co tylko 25% ubijanych tuczników biorą z rynku a reszta import abyśmy sobie samobója nie strzelili
Przy podanych wcześniej założeniach zgadzam się z ceną 4,3 na żywą 5,30 za 56% netto
5 zł za E